Jak pościelić łóżko hotelowe? Elegancja na twoim łóżku

Jak pościelić łóżko hotelowe? Elegancja na twoim łóżku

 

Pościel na łóżku hotelowym wygląda niebywale elegancko. Przyjemne w dotyku tkaniny, perfekcyjne złożenia, kuszący komfort - wszystko to sprawia, że chcemy wprowadzić trochę tego luksusu do naszych pokojów hotelowych. Przyjrzyjmy się kilku stylom, które możemy zastosować.

Jak pościelić łóżko hotelowe - style

Odpowiednio pościelone łóżko może być niezwykle satysfakcjonujące i przynieść nam poczucie luksusu. W zależności od naszych preferencji, mamy wiele stylów do wyboru, które pomogą nam osiągnąć ten efekt. Od prostoty i minimalizmu skandynawskiego, przez elegancję stylu amerykańskiego lub romantyczność francuskiego, aż po surowość minimalizmu - każdy znajdzie coś dla swojego hotelu. Przyjrzyjmy się teraz bliżej każdemu z tych stylów.

Styl skandynawski

Styl skandynawski to synonim prostoty i minimalizmu, ale również funkcjonalności i komfortu. Ważne jest tu zastosowanie naturalnych materiałów. Na łóżku powinno znaleźć się prześcieradło z gumką, najlepiej białe, podkreślające czystość i świeżość. Wykorzystajmy tu prześcieradła hotelowe. Na to kładziemy kołdrę hotelową w jasnej poszewce. Niekoniecznie musi to być biały kolor, ale powinien być bliski naturalnym, jasnym tonacjom.

 

Posciel_na_lozku_hotelowym

 

Styl amerykański

Znakiem rozpoznawczym stylu amerykańskiego jest elegancja. Tutaj kluczowe są warstwy - na prześcieradle umieszczamy kołdrę, następnie narzutę, a na końcu pled lub koce. Wszystko to łączymy w jednolitym, spokojnym schemacie kolorystycznym. Nie zapominajmy o poduszkach - miękkie poduszki hotelowe sprawią, że nasze łóżko będzie wyglądało bardzo efektownie.

Styl francuski

Styl francuski to kwintesencja romantyzmu i delikatności. Zamiast białych poszewek hotelowych, możemy wybrać te w pastelowych kolorach lub z subtelnymi wzorami. Na kołdrę nakładamy luźno narzutę, która dodatkowo podkreśla romantyczny charakter wnętrza.

Styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny to prostota i funkcjonalność. Tu liczy się porządek i symetria. Najlepsze będą proste, jednokolorowe poszewki, pościel hotelowa i kołdry. Minimalizm nie oznacza jednak braku dekoracji - poduszka z ciekawym geometrycznym wzorem może dodać charakteru.

 

Posciel_lozko_hotelowe

 

Jak pościelić łóżko hotelowe - ogólne zasady

Pościelenie łóżka hotelowego to nie tylko kwestia estetyki, ale również i higieny. Ważne jest zastosowanie ochraniaczy na materac, które pomogą zachować czystość pościeli. Teraz już wiesz, jak pościelić łóżko w hotelu. Wybierz swój ulubiony styl i ciesz swoich gości luksusem każdego dnia!

« Porady i informacje

Wszystkie prawa zastrzeżone © Horecatex - producent konfekcji hotelowej i gastronomicznej - wszystko do hotelu i restauracji