Filtruj
Serwety, bankietówki

Serwety, bankietówki


Dania podawane na pięknie zastawionym stole bez wątpienia prezentują się lepiej, dlatego każda elegancka restauracja posiada w swoim wyposażeniu serwetki z materiału, czyli tzw. bankietówki. Dzięki odpowiedniej aranżacji stołu restauracyjnego goście siedzący przy nim poczują się wyróżnieni, a każdy posiłek stanie się dla nich wyjątkowy. W Horecatex oferujemy wysokiej jakości serwety bawełniane oraz z tkanin mieszankowych w wielu kolorach, rozmiarach i gramaturach.

Jak korzystać z serwetki bawełnianej?

Serwetki bawełniane wkładane przez biesiadników za kołnierz można było spotkać jeszcze w XVIII wieku, jednak dzisiaj swoje miejsce znajdują raczej na kolanach gości restauracji. W trakcie posiłku używa się ich do wytarcia kącików ust (lub palców, kiedy spożywamy dania niewymagające użycia sztućców). Ułożona obok nakrycia serweta bawełniana daje sygnał obsłudze, że skończyliśmy posiłek i mogą zabrać nasz talerz. Jeżeli jednak wstajemy od stołu podczas jedzenia posiłku, a po powrocie chcemy go kontynuować, serwetę bawełnianą powinno się ułożyć na oparciu krzesła lub jego siedzisku. W ten sposób obsługa restauracji wie, co powinna zrobić. Warto też pamiętać, że nie podnosimy serwetki z podłogi, kiedy ta nam upadnie – w takiej sytuacji czekamy, aż pracownik restauracji poda nam kolejną.

Serwety do restauracji Horecatex

Według zasad savoir – vivre serwetki powinny być składane na cztery i układane na talerzu lub obok niego. Serwetki bawełniane bankietówki dobrze prezentują się więc zarówno prosto złożone, jak i w bardzo finezyjnych kompozycjach – o ich ułożeniu może decydować charakter przyjęcia lub aranżacji całego wnętrza.

Oferujemy zarówno kojarzone z subtelną elegancją białe bankietówki do restauracji, jak i te o bardziej odważnych akcentach kolorystycznych. Tkaniny, z których wykonane są tekstylia, posiadają piękny połysk i charakteryzują się delikatnym chwytem, a ponadto są odporne na ścieranie oraz rozrywanie, dlatego nawet po wielokrotnym praniu wyglądają jak nowe. Dostępne w naszej ofercie gustowne serwetki materiałowe do restauracji, dekoracyjnie ułożone na eleganckich obrusach, będą stanowić doskonałą oprawę każdej uroczystości. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego, w którym każdy znajdzie odpowiednie dla siebie serwetki bankietówki!

FAQ

 • Czy serwetki bankietówki są dostępne w różnych kolorach?

  Nasza oferta obejmuje piękne serwetki bankietówki dostępne w różnorodnej gamie kolorystycznej. Dzięki temu możemy zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów poszukujących eleganckich serwetek, które można dopasować do charakteru przyjęcia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru koloru, który najbardziej odpowiada Państwa gustom i preferencjom.

 • Jakie są materiały, z których wykonane są serwetki bankietówki?

  Serwetki bankietowe z oferty Horecatex wykonane są z bawełny lub mieszanki bawełny z poliestrem. Różnią się od siebie nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale również splotami satynowym czy imitującym len, co pozwala na wykorzystywanie ich w różnych aranżacjach i dopasowanie do wielu wnętrz i wystrojów. Nasze serwetki bankietówki dopełnią charakter każdego przyjęcia czy eventu.

 • Jak dbać o serwetki bankietówki?

  Serwetki bankietowe materiałowe w kolorze białym możemy prać i maglować w wysokich temperaturach. W przypadku serwetek kolorowych należy jednak unikać wysokich temperatur. Warto stosować się do wskazówek konserwacyjnych dołączonych do zamówienia, które można również znaleźć na naszej stronie internetowej.

 • Czy oferujecie personalizację serwetek bankietówek?

  Na życzenie Klienta możemy spersonalizować serwetki restauracyjne poprzez haft komputerowy lub wszywki żakardowe. W Horecatex posiadamy własne studio projektowe, dlatego jesteśmy w stanie zaprojektować i wyhaftować niemalże każdy wzór, zarówno ten dostarczony przez Klienta, jak i nasze własne pomysły.

Wszystkie prawa zastrzeżone © Horecatex - producent konfekcji hotelowej i gastronomicznej - wszystko do hotelu i restauracji