Jaki rozmiar powinna mieć kołdra hotelowa?

Jaki rozmiar powinna mieć kołdra hotelowa?

 

W tym artykule napiszemy o ważnych w punktu widzenia finansów hotelu aspektach doboru rozmiarów kołdry hotelowej. Jeżeli jesteś hotelarzem i szukasz najlepszego rozwiązania, zapraszamy do lektury.
 

Wielkość kołdry hotelowej powinna być uzależniona od rozmiaru materaca. W hotelach najczęściej spotykamy rozmiary 80-90x200 cm oraz ich wielokrotności 160-180x200 cm – wynika to najczęściej z łączenia łóżek.

Aby swobodnie móc się przykryć, do rozmiaru materaca dodajemy najczęściej około 50 cm i uzyskujemy w ten sposób rozmiar 140x200 cm oraz analogicznie 220x200 cm (choć coraz częściej na szerokich, łączonych łóżkach są stosowane dwie kołdry 140x200 cm.

Część hotelarzy uważa, że to jednak zbyt mało i kupują kołdry 160x200 cm, których to rozmiar jest stosowany od lat w gospodarstwach domowych dla dwóch osób.

Narażają się jednak w ten sposób na wyższe wydatki związane z zakupem kołder, a co za tym idzie także poszew. Na tym wyższe koszty się nie kończą, ponieważ pościel oddajemy do pralni w której najczęściej rozliczamy się w kilogramach i proszę mi wierzyć, że to 20 cm różnicy pomiędzy rozmiarami w skali roku ma znaczenie.

Inny powód dla którego nie powinno się kupować większego rozmiaru kołdry, to fakt, że wystając poza materac, zwyczajnie będzie się zsuwać ze śpiącego i powodować jego wybudzanie ze snu, a klient nie wyspany, to klient… - no właśnie :)

W Horeca Tex produkujemy kołdry w różnych rozmiarach, od małych dziecięcych 70x140 cm, aż po bardzo duże 260x240 cm do apartamentów oraz w różnych kształtach jak np.: okrągłe o średnicy do 260 cm, a ma to znaczenie w sytuacjach, gdy ponad koszty zdecydowanie cenimy zadowolenie klienta. Inny dość często spotykany rozmiar to np.: 140x210-220 cm, stosowany głównie w hotelach obsługujących sportowców – z wiadomych przyczyn :)

« Porady i informacje

Wszystkie prawa zastrzeżone © Horecatex - producent konfekcji hotelowej i gastronomicznej - wszystko do hotelu i restauracji