Ręczniki hotelowe, jak wybierać i czy warto oszczędzać?

Ręczniki hotelowe, jak wybierać i czy warto oszczędzać?

 

Kupując ręcznik warto wziąć pod uwagę jego przeznaczenie, ponieważ produkt do użytku domowego, może inaczej sprawdzać się w hotelach, pensjonatach czy ośrodkach wypoczynkowych. Zwłaszcza, że obecnie wyposażenie pokoju w ręcznik to standard nawet w obiektach bez gwiazdek.

Jak dbać o ręczniki hotelowe?

Ręczniki są artykułami higienicznymi, dlatego wymagają doskonałej, wręcz sterylnej, czystości. Większość hoteli pierze je w wysokich temperaturach z dodatkiem chloru lub innych środków dezynfekujących, co niestety sprzyja niszczeniu splotu włókien bawełny i ich żółknięciu. Odpowiednie dbanie o ręczniki wpływa na ich wygląd i higienę oraz zapach i miękkość.

W wyniku częstego prania ręczniki niższej jakości szarzeją, ich brzegi strzępią się, a całość traci kształt i chłonność. Mając to na uwadze warto wybierać produkty praktyczne nie tylko w użyciu, ale i w utrzymaniu. Odpowiedni skład surowcowy, wytrzymała lamówka obszycia, trwały haft, czy też grubość odpowiadają za miękkość, puszystość oraz chłonność ręcznika, co jest jego zasadniczą funkcją.

Planując zakup ręczników do hotelu powinno się przemyśleć wybór ich modelu, wzoru i koloru, gdyż nierzadko stanowią jeden z elementów dekoracyjnych łazienki lub pokoju. Powinny one współgrać z designem pomieszczenia, stylem urządzenia wnętrz hotelu, itp.

Każdy gość hotelowy z pewnością bardziej doceni miękkie i puszyste ręczniki, które są chłonne i dobrze wyglądają. Dużo gorsze wspomnienia pozostaną z pobytu w hotelu, w którym ręczniki wyprodukowano ze słabego jakościowego materiału frotte, szorstkiego w dotyku, o zbyt małych wymiarach i kiepskiej prezencji.

Jakie rozmiary ręczników powinien posiadać hotel?

Wymagane rozmiary ręczników będą się różnić w zależności od ich zastosowania. Ręczniki do rąk najczęściej mają wymiary około 30x50 cm lub 50x100 cm. Ręczniki do kąpieli powinny być natomiast większe, ale ich dokładne wymiary zależą od preferencji gości. Warto jednak zadbać o to, aby taki ręcznik miał co najmniej 70x140 cm.

Jeśli hotel oferuje dostęp do plaży lub basenu, to powinien również zapewnić ręczniki plażowe. Tego rodzaju produkty powinny mieć wymiary co najmniej 100x150 cm, aby goście mogli komfortowo się nimi okryć. Warto pamiętać, że odpowiednie rozmiary ręczników są kluczowe dla komfortowego pobytu gości w hotelu.

Ile ręczników powinien posiadać hotel?

Czystość ręczników wpływa na ich estetykę. Białe ręczniki pięknie się prezentują, jednakże szybko szarzeją i trudno je doprać, zaś ciemne kolory i wzory wypadają mniej estetycznie i elegancko. Biorąc pod uwagę, że każdy z pokoi powinien być wyposażony w komplet, w skład którego wchodzi ręcznik do rąk, dywanik frotowy oraz ręcznik kąpielowy, należy posiadać ich pokaźną ilością, nawet w niedużym hotelu. Zestaw przynależy każdej zakwaterowanej w pokoju osobie, co mnoży ilości, jakie hotel powinien mieć na wyposażeniu.

Warto zauważyć, iż jedna zmiana ręczników nie jest wystarczająca, chociażby z uwagi na fakt, że gość hotelowy ma prawo poprosić o ich wymianę częściej niżeli przewiduje harmonogram serwisu hotelowego lub dokupić dodatkowy zestaw. W przypadku pełnego obłożenia pokoi trudno byłoby zadbać o bieżące wymiany ręczników nie mając do dyspozycji co najmniej jednej zmiany. W ten sposób stają się one sporym wydatkiem, zwłaszcza, gdy inwestuje się w warianty śnieżnobiałe, szybko ulegające zużyciu. Warto zwrócić uwagę na jednolite wzornictwo, co zapewnia wygodne kompletowanie ręczników, bez uwzględnienia podziału na poszczególne wzory, kolory i dodatki, którymi mogą się różnić. Mimo wszystko nie warto jest oszczędzać na ich zakupie, zarówno pod względem ilości, jak i jakości.

Jakie ręczniki do sauny lub spa?

Jeżeli hotel w swojej ofercie posiada saunę lub spa powinien zagwarantować swoim gościom ręczniki, które będą mogli użyć korzystając z atrakcji. Do sauny lub spa najlepiej wybrać więc ręczniki z naturalnych materiałów np. bawełny, ponieważ są one miękkie i delikatne dla skóry, a jednocześnie dobrze absorbują wilgoć. Jeśli chodzi o rozmiar ręcznika, to zazwyczaj wybiera się większe modele, które pozwalają swobodnie owinąć ciało lub przykryć ławkę w saunie.

Wybór odpowiedniego ręcznika do sauny lub spa jest kluczowy, ponieważ powinien być jak najbardziej komfortowy dla gości, którzy będą używać go po skorzystaniu z hotelowych udogodnień.

Wyróżnij swój hotel!

Na rynku dostępne są ręczniki żakardowe (tłoczone), a także całkowicie gładkie. W wielu hotelach stosuje się indywidualne wzornictwo poprzez tłoczenie, haft lub wszywki z logo hotelu. Ma to istotne znaczenie dla jego renomy oraz częste pomyłki czynione przez zewnętrze pralnie. Warto też pamiętać, że goście hotelowi bardzo często zwracają uwagę na fantazyjne ułożenie czystych ręczników, czy to na łóżku, czy w łazience. Ręcznik hotelowy spełnia więc zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną, dlatego warto postawić na produkty najlepszej jakości.

« Porady i informacje

  Produkty  

  Powiązane wpisy  

Standardowe wyposażenie pokoi hotelowych - co powinno się znaleźć w pokoju hotelowym?

Podstawowym celem hotelu jest zagwarantowanie klientom spokojnego i komfortowego [...]

czytaj więcej
10 sposobów na to, by Klienci chętniej odwiedzali Twój hotel

Zdarzają się takie momenty, że nie wiemy jakie są przyczyny tego, że w [...]

czytaj więcej
Innowacyjność w hotelarstwie: przegląd nowoczesnych rozwiązań i trendów

W świecie hotelarstwa, które nieustannie się zmienia, innowacyjność jest [...]

czytaj więcej
Wszystkie prawa zastrzeżone © Horecatex - producent konfekcji hotelowej i gastronomicznej - wszystko do hotelu i restauracji